تاريخ انتشار :پنجشنبه ۲۲ مهر ۸۹.::. ساعت : ۱۱:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

برای اولین بار در پارس آباد مغان عمل ترمیم جراحت قلب با موفقیت انجام شد

 پارس آباد مغان ، اردبیل – برای نخستین بار عمل ‘ توراکوتومی’ اورژانسی به منظور ترمیم جراحت و پارگی قلب یک مرد بیمار 29ساله با موفقیت توسط یک جراح عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان انجام شد .

 

دکتر ضیاء دادگر جراح و پزشک معالج این بیمار گفت : علیرغم نبود ست توراکوتومی و امکانات بیهوشی ، تشخیص سریع تامپوناد قلبی ، تلاش و حضور به موقع تیم پزشکی و درمان دقیق سبب شد این عمل که با ریسک بالایی همراه بود با موفقیت صورت گیرد .

وی که در گذشته دو عمل توراکوتومی نیز برای ترمیم پارگی ریه در این بیمارستان انجام داده است ، اضافه کرد : این اولین بار است که عمل جراحی برای ترمیم پارگی قلب در این منطقه صورت می گیرد . به گفته وی حال عمومی و وضعیت این مرد پس از عمل جراحی خوب و رو به بهبودی است .

وی با بیان اینکه در صورت تعلل و تاخیر در عمل جراحی و اعزام به مرکز استان ، صد در صد این بیمار جان خود را از دست می داد ، اظهار داشت : در این منطقه پزشکان و جراحان حاذق و توانمند زیادی وجود دارد که در صورت تجهیز این بیمارستان به امکانات و تجهیزات پزشکی ، درمانی و جراحی از جمله لاپاراسکوپی و لوازم جراحی دست و عروق ، بسیاری از عمل های جراحی در این منطقه انجام می شود .او تاکید کرد : درصورت تامین امکانات لازم جراحی ، دیگر نیازی به اعزام بیماران منطقه به مرکز استان نخواهد بود . به گزارش ایرنا ، دکتر ضیاء دادگر از پزشکان بومی منطقه است و بیش از 13سال سابقه طبابت دارد .

 

                                        منبع :ایرنا

نظرات بسته شده است.

797